EMEKLİ-SEN SİNOP ŞUBESİ BAŞKANI KANDEMİR: “VERİLEN 2 BİN LİRAYI SEÇİM YATIRIMI OLARAK GÖRÜYORUM”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EMEKLİ-SEN SİNOP ŞUBESİ BAŞKANI KANDEMİR: “VERİLEN 2 BİN LİRAYI SEÇİM YATIRIMI OLARAK GÖRÜYORUM”

MUSTAFA USTA 

Emekli-Sen Sinop Şubesi Başkanı Durmuş Kandemir, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesine ilişkin, “5 bin 500 lira alan emeklilerin biraz daha yoğun olduğu tespit edildi. Bu bence seçim yatırımı. Yeterli mi derseniz bu rakamların asla yeterli olduğunu düşünmüyorum. Türkiye’de yaşamak için bir haneye mutlaka aylık 20 bin lira girmesi gerekiyor. Şu anda verilen 2 bin lirayı seçim yatırımı olarak görüyorum” dedi.

DİSK’e bağlı Emekli-Sen’in Sinop Şubesi Başkanı Durmuş Kandemir, en düşük emekli aylığına yapılacak 2 bin TL’lik zammı ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi. Kandemir, şunları söyledi:

“5 bin 500 lira alan emeklilerin biraz daha yoğun olduğu tespit edildi. Bu, bence seçim yatırımı. Yeterli mi derseniz bu rakamların asla yeterli olduğunu düşünmüyorum. Benim emekliler adına bir tespitim var. Bundan 1-2 ay önce, ‘Emekli maaşı 10 bin lira olmalı’ diyordum. Şimdi de Türkiye’de yaşamak için bir haneye mutlaka aylık 20 bin lira girmesi gerekiyor. Şu anda verilen 2 bin lirayı seçim yatırımı olarak görüyorum.

Ben emekliyim. Biraz önce semt pazarına gittim, 400 liralık alışveriş yaptım. El arabası ile alışveriş yapıyorum ama yarısı bile dolmadı. Türkiye’de herkes mağdur aslında ama emeklilerin biraz daha mağdur olduğunu düşünüyorum, görüyorum ve yaşıyorum. Çünkü aldıkları para kiraya yetmiyor. Doğal gazı asla kullanamıyoruz. Ben, 4 yıldır doğal gaz kullanıyorum. Bu sene hiç kullanamadık, çünkü bin liranın çok üstünde fatura geliyor, 2 bin liraya yakın geliyor. 2 bin lira bizden doğal gaza gittiği zaman, 500 lira da elektriğe gittiğinde biz beslenemeyiz. Sinop’ta bin lira olan kiralar şu anda 5- 6 bin lira. Bunlar tespit edilip araştırılabilir. Eğer iktidar değişirse Türkiye’de yüzde 90 oranında insan mutlu olur.”

Art’s Magazin  Yurt

EMEKLİ-SEN SİNOP ŞUBESİ BAŞKANI KANDEMİR: “VERİLEN 2 BİN LİRAYI SEÇİM YATIRIMI OLARAK GÖRÜYORUM”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!