SİNOP SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANI ER: “GELEN ZAMLAR NEDENİYLE MAMA DESTEĞİ YAPAMIYORUZ”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİNOP SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANI ER: “GELEN ZAMLAR NEDENİYLE MAMA DESTEĞİ YAPAMIYORUZ”

MUSTAFA USTA

Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Aynur Er, “Son zamanlarda mamalara gelen zamlardan dolayı, KDV’nin çok yüksek oluşu ve derneğimizin maddi olarak çok kötü oluşu nedeniyle biz maalesef mama desteği yapamıyoruz” dedi.

Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Aynur Er, mama fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle sokak hayvanlarına mama desteği yapamadıklarını söyledi. Er, şöyle konuştu:

“MAALESEF MAMA DESTEĞİ YAPAMIYORUZ”

“Sokakta yaşayan sahipsiz dostlarımızın beslenmesi, tedavisi ve rehabilitasyon aşamasında varız.  Biziz 2,3 yıl öncesinde besleme noktalarımız vardı. İl, ilçe, köy, mücavir alan fark etmeden oralara mama desteği yapıyorduk. Oradaki hayvan sayısına göre mamalarımızı her ay düzenli olarak gönderiyorduk. Fakat son zamanlarda mamalara gelen zamlardan dolayı, KDV’nin çok yüksek oluşu ve derneğimizin maddi olarak çok kötü oluşu nedeniyle biz maalesef mama desteği yapamıyoruz. Mücavir alan dediğimiz şehir dışı bölgelerle yasal olarak il özel idaresi ilgileniyor. Oralara yasal olarak bakmak zorunda. Biz mama taleplerimizi arada bir iletiyoruz kendilerine. Kendileri de birkaç sene öncesinde bize ciddi mama yardımları yapmıştı. Ama son zamanlarda onlardan da mama desteği alamadık. Dilekçesini verdik. Sürekli görüşmelerimiz devam ediyor. Yakın zamanda inşallah mama desteği yapılacak. 2 sene öncesinde bizim aylık 500-600 paket mama dağıtımımız vardı ama şimdi hiç yok. Önceden kendimiz de çıkıp ulaşılamayan yerlere gidip kendimiz de besleme yapıyorduk. Şimdi maalesef onu da yapamıyoruz, mama alamıyoruz. Bizim yetim, öksüz hayvanlarımızın bakımını gönüllü üstlenen birkaç tane arkadaşımız var. Onlara bile mama almakta zorlanıyoruz. Bazen kendi cebimizden alıyoruz. Derneğimizin durumu kötü. Bizim belimizi büken klinik borcu. Çok ciddi anlamda yaralı, uyuzlu, civar illerden ve ilçelerden atılmış hayvanların tedavisi ve rehabilitasyonu aşaması, klinik aşaması çok ciddi anlamda bizim belimizi büküyor.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

SİNOP SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ BAŞKANI ER: “GELEN ZAMLAR NEDENİYLE MAMA DESTEĞİ YAPAMIYORUZ”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!