Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

SİNOP’A GÖÇ EDEN DEPREMZEDE: “BENİM ORASI İLE BAĞIM KALMADI”

service

SİNOP’A GÖÇ EDEN DEPREMZEDE: “BENİM ORASI İLE BAĞIM KALMADI”

MUSTAFA USTA

6 Şubat depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden Sinop’a göç eden depremzede Sami Doğan, “Duvarlar yıkıldı. O an anlatılmaz. Anlatmakla bitmez. Ben o an uyanıktım. İlk gün hiç yardım yoktu. Yolum tesadüfen buraya düştü. Benim orası ile bağım kalmadı” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler sonrası Kahramanmaraş’taki evi yıkılan ve Sinop’a göç eden Sami Doğan, yaşadıklarını şöyle anlattı:  

“Deprem sabahı herkes telaş içindeydi. Telaşla dışarı çıktık. Bütün eşyalarımız evde kaldı. Onları almadık zaten. Duvarlar yıkıldı. O an anlatılmaz. Anlatmakla bitmez. Ben o an uyanıktım. Yardım çarşıya gelmiş fakat bizim oraya yardım gelmedi. İlk gün hiç yardım yoktu. Benim orası ile bağım kalmadı. Yolum tesadüfen buraya düştü. Ailem yok. Var ama onlardan uzağım, dağınığız. Burada kalmayı düşünüyorum. Sağ olsun Sinop Belediye Başkanımız ve Güç Birliği Derneği bana yardımcı oldu. Deprem olduğunda insanlar telaş içindeydi. Bağrışma ve çağrışma vardı. Herkes koşuşturuyordu. Ailesini alan dışarı çıktı.”

Art’s Magazin  Yurt

SİNOP’A GÖÇ EDEN DEPREMZEDE: “BENİM ORASI İLE BAĞIM KALMADI”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!