SİNOP’TA GÖNÜLLÜ VATANDAŞLAR, YARDIMA MUHTAÇ SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK KURDU

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİNOP’TA GÖNÜLLÜ VATANDAŞLAR, YARDIMA MUHTAÇ SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK KURDU

MUSTAFA USTA

Sinop Sokak Canlılarını Koruma Derneği tarafından Sinop’ta, sahipsiz ve yardıma muhtaç sokak hayvanları için “Scak Yuvam” adlı hayvan barınağı kuruldu.

Gönüllü vatandaşlar tarafından Sinop kent merkezine bağlı Lala köyünde kurulan “Scak Yuvam” isimli tesiste sahipsiz ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanacak. Sinop Sokak Canlılarını Koruma Derneği Başkanı Taner Dinçkurt, şunları söyledi: 

“Burası Sokak Canlılarını Koruma Derneği. Gönüllülerle birlikte kurduğumuz sokak canlılarını koruma derneği kısa bir süre önce burada çalışmaya başladı. Kiraladığımız alanda derneğimize öncelikli olarak ana bina yaptık. Daha sonra burada bir mama bölümü arkasında da sokaktan gelen kedilerimize ve köpeklerimize baktığımız bir bölüm yaptık. Burada hayvanların bakımlarını ve tedavilerini üstlendik. Burada öncelikli olarak şehirden insanların kendilerinin bulup getirdiği, bizim de kendimizin bulup getirdiği kediler, köpekler var. Yardıma muhtaç olanların ve hasta olanların veteriner bakımlarını yapıyoruz. Onun haricinde beslenmesi, aşıları yapılabilecek her şeyi yapıyoruz burada. Şu anda burada çok ciddi bir çalışma var. Yakın bir zaman içerisinde kendi mamamızı da kendimiz üretmeye başlayacağız. O da başladığı an burası tam bir kompleks tesisi haline gelecek.”  

Görüntü dökümü:
*Taner Dinçkurt
*Sokak hayvanlarından detay görüntüler 

 

Art’s Magazin  Yurt

SİNOP’TA GÖNÜLLÜ VATANDAŞLAR, YARDIMA MUHTAÇ SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK KURDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!