ADANA BÜYÜKŞEHİR’İN YAPIMINI TAMAMLADIĞI VEFA CADDESİ KÖPRÜSÜ AÇILDI

featured
service

ADANA BÜYÜKŞEHİR’İN YAPIMINI TAMAMLADIĞI VEFA CADDESİ KÖPRÜSÜ AÇILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Fevzipaşa ve Aydınlar Mahalleleri ile Öğretmenler Bulvarı’nı birbirine bağlayan Vefa Caddesi Köprüsü açıldı. 

Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, siyasiler, muhtarlar ve bölge sakinleri katıldı. Başkan Zeydan açılışta, “Zor şartlara rağmen büyük hizmetler yaptık, önümüzdeki süreçte daha fazla hizmeti hemşehrilerimizle buluşturmaya kararlıyız” dedi. 

ALT GEÇİT VE ÜST GEÇİT DE YAPILACAK

Başkan Karalar, önemli bir hizmeti hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Öğretmenler Bulvarı ile Aliya İzzet Begoviç Bulvarı’nın kesiştiği noktaya alt geçit, D-400’den aynı noktaya gelenler için de üst geçit yapılacak. Böylece bölgede trafiği rahatlatmayı planlıyoruz. Biz halkımızın parasını güzel işler için kullanıyoruz. Böyle yapmazsak Adana Büyükşehir Belediyesi’ni çok kötü bir durumdan bugünlere getiremezdik.”

Kentin problemlerini çok iyi bildiklerini, gece gündüz, durmadan çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Karalar, 40-50 yıldır devam eden problemlerin tamamını bir anda ortadan kaldırmanın zor olduğunu ancak mesai mefhumu gözetmeksizin çaba göstermeye, hizmetleri art arda halkla buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Borç batağında devraldıkları belediyeyi, devasa hizmetleri borçlanmadan yapabilecek hale getirdiklerini kaydeden Karalar, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Şu anda Adana’yı şantiyeye çevirmiş durumdayız. Önemli yollar yol yapıyoruz, 81 otobüs, 160’a yakın iş makinesi aldık, çalışanlarımızın ücretlerini zamanında ödüyoruz. Bunların tamamını bir kuruş borçlanmadan yaptık, yapıyoruz. Belediyeyi aldığımız halden bugünkü hale getirmek adeta bir mucizedir. Adana’nın problemlerinin tamamını biliyorum. Problemlerin nasıl çözüleceğini de biliyorum. Önemli ölçüde çözdüğümüz problemler var, çözeceğimiz problemler de mevcut. Adana’nın gerçek potansiyelini; turizm, gastronomi, tarih de dahil ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptık ve tüm bunları sürdürüyoruz. Geçmişle kıyasladığımızda medyada bugün Adana’nın güzellikleri ve olumlu yönleri konuşuluyor.”

 

Art’s Magazin  Yurt

ADANA BÜYÜKŞEHİR’İN YAPIMINI TAMAMLADIĞI VEFA CADDESİ KÖPRÜSÜ AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!