Adana’da ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Etkinlik

featured
service

Adanada 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe Özel Etkinlik 

Adana’da ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Etkinlik 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, engelli spor kulübü ve dernekleri çeşitli gösteriler yaptı.

Engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla Büyükşehir’in Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Başkan Zeydan Karalar, engelli bireylerle bir araya geldi. 

Programda engelli bireylerin ekonomik, sosyal ve kültürel hayata daha çok katılımının sağlanabilmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Karalar, şunları söyledi:

“BİZ ONLARIN HER GÜN YANINDAYIZ”

“Biz engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir anlayışla hizmet ediyoruz. Bugün, engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne yönelik farkındalık yaratmak açısından önemli bir gün. Ancak onların hayat boyu devam eden sorunlarını bir günlük konuşma ya da etkinliklerle çözemeyiz. Toplum olarak bunu bilmemiz gerek. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını bilmek, mücadelelerine her zaman destek vermek çok önemli. Biz onların her gün yayındayız.”

Adana’daki engelli oranının, dünya ve ülke ortalamasının üzerinde olduğuna da dikkat çeken Karalar, sözlerine şöyle devam etti:

“YAKINDA ENGELLİ-YAŞLILAR EVİ’Nİ AÇACAĞIZ”

“Adana’da engelli vatandaşlarımıza yönelik yardım eksenli değil, temel yaşama hakkı eksenli yaklaşımla hareket ediyoruz. Adana’da altyapı ve üst yapı hizmetlerini yaparken, engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımızı gözetiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hareket yeteneğini artırmak için çaba sarf ediyoruz. Yaptığımız hizmetleri geliştirmek, büyütmek istiyoruz.

Çeşitli eğitimlerle becerilerini artıracak şekilde, istihdam olanaklarını çoğaltacak işler yapıyoruz. Bin 493 adet tekerlekli sandalye dağıttık ve rakamı artıracağız. Tekerlekli sandalyelerle ilgili ücretsiz tamir, bakım, onarım hizmeti veriyoruz. Şehit Yakınları ve Gazi Aileleri Birimi kurduk. Birçok kardeşimize malzeme desteği veriyoruz. bin 459 hasta yatağı dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz. Engelli bireylerimiz için mola evi açtık, büyütmeyi planlıyoruz. Yakında Engelli-Yaşlılar Evi’ni de açacağız.”

Art’s Magazin | Yerel

Adana’da ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Etkinlik
Adana’da ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Etkinlik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!