CEYHAN BELEDİYESİ YILANKALE’Yİ DÜNYA TURİZMİNE AÇIYOR

service

CEYHAN BELEDİYESİ YILANKALE’Yİ DÜNYA TURİZMİNE AÇIYOR

Ceyhan Belediyesi, Ceyhan Ovası’nın tamamına hakim olan Yılankale’yi âtıl durumdan kurtaracak projeyi yaşama geçiriyor. Projenin tamamlanmasının ardından Yılankale, beş adet seyir terası ve bir kafeteryası ile yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek. 

11’inci yüzyılda Çukurova bölgesini Haçlı işgalinden korumak ve tarihi İpek Yolu’nu kontrol etmek amacıyla yapılan Yılankale’nin Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından da önem taşıdığını kaydeden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, bölgede yapılan çalışmaları inceledi. Başkan Erdem, projeye ilişkin şunları söyledi:

“Yılda yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret edilen Ceyhan’ımızın göz bebeği Yılankale’nin çevresi ziyaretçiler için tehlikeli bir görünüme sahipti. Göreve geldiğimiz günden itibaren Yılankale için bir şeyler yapmamız gerektiğini gördük ve harekete geçtik. Koruma altındaki bölgenin kötü görüntüsünü sona erdirmek ve tarihi gün yüzüne çıkarmak için geliştirdiğimiz projemiz birçok kez bürokratik engellere takıldı. Ancak mücadele edene hiçbir şey engel olamaz. İki yıl süren izinler sonunda projeye başladık. Dünyanın en güzel gün batımı manzaralarından birine sahip Yılankale’mizi bugüne kadar içinde bulunduğu âtıl halden kurtarıyoruz. Ahşap yürüme parkuru ile daha güvenli hale gelecek olan Yılankale’de aynı zamanda beş seyir terası olacak. Ailenizle, misafirlerinizle, güzel anlarınıza ortak olacak bu projeyi tamamlamak için gün sayıyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

CEYHAN BELEDİYESİ YILANKALE’Yİ DÜNYA TURİZMİNE AÇIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!