ZEYDAN KARALAR’DAN ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 101. YILINDA KUTLAMA MESAJI 

featured
service

ZEYDAN KARALAR’DAN ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 101. YILINDA KUTLAMA MESAJI 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Kurtuluşumuzun 101. yıl dönümünde hemşehrilerimin 5 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi özlem, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi. 

Başkan Karalar, Adana’nın kurtuluşunun 101’inci yılını bugün paylaştığı bir mesajla kutladı. Karalar’ın kutlama mesajı şöyle:

“Birinci Dünya Savaşı’nın ardından ülkemizin dört bir yanı işgale uğramış, Adana’mız da bu zulme maruz kalarak Fransızlarca yağmalanmak istenmiştir. Ancak yiğit Adanalılar 5 Ocak 1922’ye değin kahramanca mücadele etmiş ve düşmanı şehirden kovmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur’ sözleriyle, işgale uğrayan vatanı kurtarmaya Adana’da karar verdiğini açıklamış, böylece biz Adanalıları sonsuza kadar onurlandırmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından işgal edilen Adana’mız, Türk Bayrağının gökyüzünde dalgalanmaya başladığı 5 Ocak 1922’de özgürlüğüne yeniden kavuşmuştur. Toprakları işgale uğramış bir imparatorlukta, yöneticilerin teslimiyet bayrağı çektiği ve bunu millete kabul ettirmeye çalıştığı bir ortamda işgali sonlandırma ve modern bir ülke yaratma kararlılığından bir an bile vazgeçmeyen Mustafa Kemal Atatürk, Türk milleti ve silah arkadaşlarıyla birlikte verdiği Milli Mücadeleyi kazanmış, vatanı düşman işgalinden kurtarmıştır.

Bugün elimizde güzel olan ne varsa, hepsini başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların yaptıklarını ve fedakarlıklarını unutmamalıyız ve gelecek nesillerin de unutmamasını sağlamalıyız. Kurtuluşumuzun 101. yıl dönümünde hemşehrilerimin 5 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi özlem, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

ZEYDAN KARALAR’DAN ADANA’NIN KURTULUŞU’NUN 101. YILINDA KUTLAMA MESAJI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!