ABB, BELPA BUZ PATENİ TESİSİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI… MANSUR YAVAŞ: “ANKARA’NIN YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ SEMBOL MEKANLARINI TEKER TEKER KENTİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

service

ABB, BELPA BUZ PATENİ TESİSİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI… MANSUR YAVAŞ: “ANKARA’NIN YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ SEMBOL MEKANLARINI TEKER TEKER KENTİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan devraldığı Belpa Buz Pateni Tesisi’nde yenileme çalışmalarına başladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, projeye ilişkin, “Ankara’nın yıllarca ihmal edilmiş sembol mekanlarını teker teker kentimize kazandırıyoruz. Belpa Buz Pateni Tesisi, kapsamlı yenilemeyle daha konforlu ve uluslararası standartlara uygun hale geliyor. Her yaş grubuna hitap edecek tesisimizi bu yıl hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

ABB’nin Başkent’in sembol yapılarını yeniden kente kazandırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Belpa Buz Pateni Tesisi için harekete geçildi. Kir ve pas gibi sağlıksız koşullar içinde ABB’ye devredilen Belpa Buz Pateni Tesisi’nde, yapılan inceleme ve çalışmaların ardından kapsamlı bir yenileme ve güçlendirme çalışması yapılmasına karar verildi. 2023 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenen çalışmaların ardından tesis, uluslararası standartlardaki yeni pisti, kafeteryası, kütüphanesi ve sergi salonuyla hizmet verecek. 

ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN HALE GETİRİLECEK

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden PORTAŞ, Başkent’in sembollerinden olan tesis için kollarını sıvadı. Proje kapsamında mevcut buz pateni pisti ve koruyucu paneller değiştirilerek uluslararası standartlara uygun hale getirilecek. Mevcut kondisyon salonları ve soyunma odaları ile ıslak hacimleri yenileyecek olan ABB, ihale sonrasında Adnan Ötüken Parkı ile tesis arasında bağlantı yolu da yapacak. Tesisin tüm altyapı hattını tamamen yenileyecek olan Büyükşehir Belediyesi, tesis alanı içinde inşa edeceği sergi salonu, açık kütüphane ve kafeterya ile 7’den 70’e tüm Başkentlilerin ailesiyle vakit geçirebileceği bir tesisi Ankara’ya kazandırmayı hedefliyor. 

“SEMBOL MEKANLARI TEKER TEKER KENTİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

ABB Başkanı Mansur Yavaş da projeyi sosyal medya hesapları üzerinden bugün yaptığı paylaşımla duyurdu. Başkan Yavaş, paylaşımında, “Ankara’nın yıllarca ihmal edilmiş sembol mekanlarını teker teker kentimize kazandırıyoruz. Belpa Buz Pateni Tesisi, kapsamlı yenilemeyle daha konforlu ve uluslararası standartlara uygun hale geliyor. Her yaş grubuna hitap edecek tesisimizi bu yıl hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

Başkentli gençleri spora teşvik etmek ve buz pateni sporunun daha sağlıklı koşullarda yapılmasını amaçladıklarını belirten ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı Üst Yapılar Şefi Latif Yeşil, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Yapıldığı yıllarda Türkiye’nin en büyük paten pisti olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan devraldığımız tesiste yenileme çalışmalarına hızla başladık. Çalışmaları 2023 yılı içerisinde tamamlayıp Başkentlilerin hizmetine açmayı planlıyoruz. Tüm binanın elektrik ve mekanik tesisatını, buz pistinin tüm tesisatını ve binanın iç ve dış cephesinde yenileme çalışmaları başlatıyoruz. Aynı zamanda bina içerisinde statik güçlendirme çalışmaları da devam ediyor.”

Art’s Magazin  Gündem

ABB, BELPA BUZ PATENİ TESİSİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI… MANSUR YAVAŞ: “ANKARA’NIN YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ SEMBOL MEKANLARINI TEKER TEKER KENTİMİZE KAZANDIRIYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!