ABB ŞEHİR TİYATROLARI VE GENÇLİK PARKI KÜLTÜR MERKEZİ YENİLENİYOR

featured
service

ABB ŞEHİR TİYATROLARI VE GENÇLİK PARKI KÜLTÜR MERKEZİ YENİLENİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Şehir Tiyatroları ve Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde tadilat ve yenileme çalışmaları başladı. Kent tarihinde önemli bir yere sahip olan Gençlik Parkı Kültür Merkezi ve Şehir Tiyatroları’ndaki çalışmaların, Eylül 2023’te tamamlanması planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, kentin kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan ABB Şehir Tiyatroları ve Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde tadilat ve yenileme çalışmalarına başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan yenileme çalışmalarının yeni kültür sanat sezonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. 

GENÇLİK PARKI KÜLTÜR MERKEZİ YENİLENİYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri; Cumhuriyet tarihinin ilk kentsel parklarından biri olan Gençlik Parkı içerisinde bulunan Kültür Merkezi binasında yenileme çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında binanın giriş kapıları yenilenecek, ana salonun tüm koltukları sökülerek çelik profiller ile kademeli oturma düzeni sağlanacak, tüm ıslak hacimler, malzeme, ekipman ve kaplamaları sökülecek ve binanın çatısı yenilecek.

SANATSEVERLER İÇİN YENİ VE MODERN BİR TİYATRO BİNASI

ABB Şehir Tiyatroları binasında da yenileme çalışması başlatıldı. Söz konusu proje kapsamında tiyatro binası giriş kapıları, giriş bölümü yanlarında yer alan ofisler, güvenlik ve bilet satış bankoları, bina salon sahnesi, deforme olmuş ahşap zemin kaplamaları ile sanatçı, kulis ve prova odalarında zemin ve duvar kaplamaları yenilenecek. Salon aydınlatma, ses ve ışık sistemi de yenilenerek, fonksiyonel hale getirilecek.

ABB olarak Ankara’yı kültür ve sanatın merkezi yapmak istediklerini ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fen İşleri Daire Başkanlığı Üst Yapılar Şefi Latif Yeşil, çalışmaların sürdüğü ABB Şehir Tiyatroları ve Gençlik Parkı Kültür Merkezi ile ilgili, şu bilgileri verdi:

“Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak, Gençlik Parkı Kültür Merkezi ve Şehir Tiyatroları’nda kapsamlı tadilat çalışmalarına başladık. Burada sanatçıların kullandığı kulis ve prova odalarında kapsamlı bir yenileme çalışmamız var. Bilet gişeleri kısmını da modernize ediyoruz. Çalışmalarımızı tamamlayıp merkezleri yeni tiyatro sezonuna yetiştireceğiz.”

Art’s Magazin  Yurt

ABB ŞEHİR TİYATROLARI VE GENÇLİK PARKI KÜLTÜR MERKEZİ YENİLENİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!