TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ, İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ, İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), terör örgütü PKK destekçilerinin Stokholm’de düzenlediği eylem nedeniyle İsveç’in Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktı. Dernek Genel Başkanı Hamza Dürgen, “İsveç yetkilileri bilmelidir ki ülkelerinde alenen tehdit edilmesine göz yumulan makam ve mevki, İsveç’in güvenliği için kapısında titreyerek şirinlik sözleri verdiği Türkiye’dir” dedi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), terör örgütü PKK destekçilerinin Stockholm’deki eylemi nedeniyle İsveç’in Ankara Büyükelçiliği’ne siyah çelenk bıraktı. Yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, şu açıklamaları yaptı:

“Avrupa Birliği ülkeleri, hemen yanı başlarında devam eden ve kendilerini de tehdit eden savaşın bir an önce sonlandırılması için, siyasi mücadele veren tek dünya ülkesinin sadece ve sadece Türkiye olduğunu, evrensel barışın tesisi için en üst makamlardan, diplomatik girişimlerini yılmadan tekrarlayan ülkenin de yine Türkiye olduğunu gayet iyi biliyorlar.
İşte, İsveç’te saldırıya uğrayan ve gözdağı verilmek istenen, küresel barışa hizmet eden o cesur makam, Türk milletinin Cumhurbaşkanı ve Türkiye’dir.

Stokholm’de sözde gövde gösterisi yapmaya kalkışan alçaklar, işte bu makamlardan; güçlü bir ülkeden sahada dersini alan zavallılardır. İsveç yetkilileri bilmelidir ki ülkelerinde alenen tehdit edilmesine göz yumulan makam ve mevki, İsveç’in güvenliği için kapısında titreyerek şirinlik sözleri verdiği Türkiye’dir.

Ümit ediyoruz ki İsveç yetkilileri gerekli dersleri çıkartmış olarak, derhal hukuku işletip çirkin eylemlerin sorumlularına hak ettikleri cezaları, Türkiye’nin haklı taleplerine de devlet ciddiyetiyle karşılık ve önem verecektir. Bizler emekli astsubaylar olarak içeride ve dışarıda Türk devleti ve milletimizin birliğini hedef alan her türlü saldırıya karşı, göreve başladığımız ilk günkü gibi her zaman devletimizin yanında, bu gibi alçak saldırıların neticelerinin de yılmaz takipçisi olacağız.”

 

Art’s Magazin  Gündem

TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ, İSVEÇ BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!