YENİMAHALLE’DE KELİMELERİN GÜCÜ SEMİNERİ

featured
service

YENİMAHALLE’DE KELİMELERİN GÜCÜ SEMİNERİ

Yenimahalle Belediyesi, “Kelimelerin Gücü”  semineri ile Enerji Teknikleri Uzmanı ve Yaşam Koçu Hüseyin Hoşafçı’yı Başkentliler’le buluşturdu.

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen seminerde vatandaşlar, salonu saatler öncesinden doldurdu. Hoşafçı, kendisini dinlemeye gelenlere, “Mademki buraya geldiniz şimdi değişme zamanı” diyerek sözlerine başladı.

“OLUMSUZ DÜŞÜNDÜKÇE HAYATIMIZA ONLARI ÇEKERİZ”

Programda, insanların konuşurken kullandığı kelimelerin hayatını nasıl etkilediğini anlatan Hüseyin Hoşafçı, “Sözleriniz sizlere en güzel rüyayı yaşatabilir. Olumlu cümleler size güzellikler getirirken, olumsuz cümlelerle de hayatınızı kabusa çevirebilirsiniz. Olumsuz düşündükçe hayatımıza onları çekeriz. Evrenin on-off düğmesi yoktur. Para mı istiyorsunuz? Sevgili para seni sevgiyle hayatıma kabul ediyorum, hoş geldin demelisiniz. İstediğiniz her şey için bu geçerli, sizi mutsuz eden olumsuz cümleleri de iptal etmelisiniz” dedi.

“NİYETLERİMİZDE ŞİMDİKİ ZAMAN KULLANMALIYIZ”

Konuşmasında bilim insanlarından ve kendi yaşantısından da örnekler veren Hoşafçı, “Niyetlerimiz hep olumlu olmalı. Niyetlerimizde hep şimdiki zaman kullanmalıyız. Aile içinde çocuklarımızı motive etmek için olumsuz cümleler kurmamalıyız. Örneğin; senden adam olmaz, sen zaten okumazsın gibi cümleler hayatımızda olmamalıdır. Çünkü bunlar çocukların üstünde olumsuz etkiler bırakır. Hayat zor dersek hayatımızı zorlaştırmak için kontrat imzalamış oluruz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE’DE KELİMELERİN GÜCÜ SEMİNERİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!