30 BÜYÜKŞEHİRİN ATIK SU İDARELERİ YÖNETİCİLERİ ANTALYA’DA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI 

featured
service

30 BÜYÜKŞEHİRİN ATIK SU İDARELERİ YÖNETİCİLERİ ANTALYA’DA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 30 büyükşehir belediyesinin su ve atık su idareleri yöneticilerini Antalya’da bir araya getirdi. Buluşmada atık su arıtma tesisleri ve çamur yönetimi hakkında görüş alışverişi ve deneyim paylaşımı yapıldı. 

Antalya Su ve Atıksu İdaresi ( ASAT ) Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesisleri ve çamur yönetimi hakkında görüş alışverişi yapmak ve deneyim paylaşımı sağlamak amacıyla, 30 büyükşehir belediyesinin su ve atık su idarelerinin atık su arıtma tesislerindeki sorumlu yöneticilerini misafir etti. Beş gün süren programda, atık su arıtma tesislerindeki son teknolojiler incelenirken, katılımcılar bölgelerinde yaşadıkları deneyimleri paylaştı. 

ARITMA KONUSU MERCEK ALTINA ALINDI 

Program kapsamında düzenlenen oturumlarda evsel nitelikli arıtma tesislerinden kaynaklanan çamurların bertarafı ile ilgili idarelerce uygulanan metotlar, teknolojiler, izin ve lisans süreçleri, yaşanan problemler, çamur kurutma, solar kurutma, çamurun tarımda kullanılması ve yakma teknolojileri ile alternatif metotlar konuşuldu. Toplantılarda, ihale ve finansal yönetim, hibe ve dış kaynak sağlanması ve alternatif finansal modeller üzerine de değerlendirmeler yapıldı. 

“BİLGİ HAVUZU FAYDALI OLDU”

Büyükşehir belediyelerine ait su ve atık su idarelerinde yöneticilik yapan 40 kişinin katıldığı programda, ASAT’ın Lara ve Hurma Atıksu Arıtma Tesisleri’ne inceleme gezisi düzenlendi. Tesislerin teknolojileri hakkında katılımcılara bilgi verildi. ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, programın çok faydalı geçtiğini belirterek, “Tüm katılımcılar deneyimlerini, yaşadıkları sorunları ve çözümlerini paylaştı. Yeni tesisler için yeni teknolojiler, finansal yönetim modelleri üzerinde verimli toplantılar yapıldı. Oluşan bilgi havuzu tüm katılımcılar için kılavuz olacaktır” diye konuştu.  

Art’s Magazin  Yurt

30 BÜYÜKŞEHİRİN ATIK SU İDARELERİ YÖNETİCİLERİ ANTALYA’DA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!