ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, ‘İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ’NDE 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, ‘İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ’NDE 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İzmir’de ‘Yeniliğe Davet’ sloganıyla düzenlenen ‘İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ kapsamında yürütülen ‘Geleceğin Dirençli Şehirlerinde Yerelden İktisadi Kalkınma Belediye Başkanları Buluşması’na katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 15-21 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi çerçevesinde ‘Geleceğin Dirençli Şehirlerinde Yerelden İktisadi Kalkınma Belediye Başkanları Buluşması’ düzenlendi. Buluşmaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Millet İttifakı il ve ilçe belediye başkanları katıldı. Başkanlar, toplantıda yerelden iktisadi kalkınma konusunu ele alarak İktisat Kongresi’nin çalışmalarını değerlendirdi.

Buluşmayla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Böcek, “Dün kongreye katılan Genel Başkanlarımız, 14 Mayıs sonrası inşallah Sayın Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğu an itibarıyla tüm 6’lı masa ekibiyle beraber neler yapacaklarını da anlattı. 100 yıl önce İzmir’de gerçekleşen İktisat Kongresi, Kurtuluş Savaşı sonrası ekonomik bağımsızlığı hedeflemişti. Tarih tekerrürden ibaret kavramı tam olarak böyle bir şey. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, geleceğe ışık tutması anlamında çok önemli. Çok anlamlı buluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK, ‘İKİNCİ YÜZYILIN İKTİSAT KONGRESİ’NDE 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!