ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİANTEP NURDAĞI’NDA KREŞ AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİANTEP NURDAĞI’NDA KREŞ AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’in Nurdağı ilçesine kurduğu ve depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşıladığı yerleşkesinde, çocuklar için kreş açmak için çalışmalara başladı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde yerleşke kurdu. Yerleşkesinde depremzedelerin barınma, yemek, banyo, tuvalet, giyim bankası ile genel ihtiyaçların tamamını karşılayan Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamaları için de kolları sıvadı. Bu çerçevede Nurdağı’nda kreş açmak için çalışmalara başlanırken, Antalya’daki mobil kuaför de bölgeye doğru hareket etti. 

Bölgeye giderek Nurdağı ve İslahiye’deki çalışmaları koordine eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, şunları dile getirdi:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatıyla Nurdağı’na geldik ve düzenimizi kurduk. Konteyner ve çadırlardan bir yerleşke oluşturduk ve kurduğumuz aşevi ile vatandaşlarımıza yemek yardımı yapıyoruz. İshaliye’de de ayrıca bir aşevi kurarak, yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. mobil fırınımızla sıcak ekmek üretiyoruz. Vinçlerimizle bölgeye gelen konteynerlerin ihtiyaç sahiplerine dağıtımında yardımcı oluyoruz. Vatandaşlarımıza enkaz kaldırmada destek veriyoruz. ASAT’ın temiz su arazözü ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çöp aracımızla biriken çöpleri topluyoruz. Mobil Kuaför TIR’ımızı Antalya’dan buraya getirerek, depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Antalya Büyükşehir Belediye’mizin koordinasyonunda diğer belediyelerle birlikte buradaki hizmetlerimizi geliştireceğiz.”

Nurdağı’ndaki mahalleleri dolaşarak ihtiyaçları tespit ettiklerini kaydeden Demir, şöyle devam etti:

“KREŞ AÇMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

“Nüfusu yaklaşık 5 bin olan bir mahallemize gittik. Köy statüsünden mahalleye dönüşen bir yer. Orada kreş açılması ile ilgili yer tespitinde bulunduk. Yer sahipleri ile görüşerek, burada kısa süre içinde bir kreş açmak için çalışmalara başladık. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız kreş için gerekli malzemelerin teminine başladı. Çocuklarımız orada eğitimlerine başlayacaklar.”

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Güven Ulutekin de 10 gündür Nurdağı’nda olduklarını paylaşarak, “Burada barınma, yemek, banyo, tuvalet, giyim bankası gibi insani yaşam şartlarının tamamını oluşturduk. Bununla beraber teknik ekibimiz depremzedelere tamirat ve tadilatla ilgili destek olmaya başladık. 3-6 yaş arası çocuklar için kreş yapma çalışmalarına başladık, malzeme ve materyallerinin siparişlerini verdik. Amacımız sadece insanların karınlarını doyurmak ya da onları güvenli alanlarda barındırmak değil. Artık sosyal belediyeciliği de burada uygulamak istiyoruz. Nurdağı’nın yarasına bir nebze de olsa ilaç olursak kendimizi şanslı hissedeceğiz” dedi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GAZİANTEP NURDAĞI’NDA KREŞ AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!