ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Evde Sağlık Hizmeti ile bakıma ve ilgiye muhtaç vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2022 yılı içerisinde 4 bin 750 yaşlı ve hastaya evde sağlık hizmeti sunuldu. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ücretsiz Evde Sağlık Hizmeti ile engelli, yaşlı veya yatalak durumda olan vatandaşlara elini uzatarak yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Büyükşehir ekipleri, sağlık kontrolünden, öz bakıma, ev temizliğinden, tıbbi malzeme ve nakil ambulans yardımına her türlü desteği sağlayarak binlerce vatandaşın yanında oluyor. 

HANE TEMİZLİĞİ VE ÖZ BAKIM 

Doktorlar, hemşire, fizyoterapist ve bakım personeli tarafından evlerinde ziyaret edilen hastalar, kendini yalnız hissetmiyor. Enjeksiyon, sonda takılması, şeker tansiyon ölçümü ve diş muayeneleri gerçekleştirilen, evleri temizlenen ve öz bakımı yapılan hastalara aynı zamanda tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Sağlık kuruluşlarında tedavi olması gereken hastalar ise nakil ambulansı ile evlerinden alınarak tedavi olduğu hastaneye götürülüyor. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından ise tekrar evlerine bırakılıyor.

DOKTOR, AMBULANS VE TIBBI MALZEME DESTEĞİ

Yaklaşık 15 bin kayıtlı hasta sayısı olan evde sağlık hizmetinden 2022 yılı içerisinde 4 bin 750 hasta ve yaşlı aktif olarak faydalandı. 4 bin 578 hemşire, 565 doktor ziyareti, 3 bin 979 kez ücretsiz ambulans temini, bin 924 sağlık kurumlarına araç temini, 543 kişiye fizyoterapi, 65 kişiye diş hekimi muayene ve tedavi işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca ekipler tarafından bin 727 hanenin temizliği yapılırken, bin 541 kişiye öz bakım hizmeti verildi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN EVDE SAĞLIK HİZMETİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!