ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN KUMLUCA GIDA KURUTMA VE PAKETLEME TESİSİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI 

featured
service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN KUMLUCA GIDA KURUTMA VE PAKETLEME TESİSİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Kumluca’da İsraf Azalıyor, Yerel Üretici Kazanıyor’ projesi kapsamında Beykent Toptancı Hali içerisinde kuracağı gıda kurutma ve paketleme tesisinin temeli atılarak, çalışmalara başlandı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonunda yürütülen; Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uygulayıcısı ve Kumluca Kaymakamlığı’nın ortağı olduğu ‘Kumluca’da İsraf Azalıyor, Yerel Üretici Kazanıyor’ projesi ile Kumluca ve çevre ilçelerdeki üreticiler gıda kurutma ve paketleme tesisine kavuşuyor.

TEMEL ATILDI ÇALIŞMALAR HIZLANDI 

Beykent Toptancı Hali içerisinde hizmet verecek gıda kurutma ve paketleme tesisinin temeli atılarak, çalışmalara başlandı. İlerleyen günlerde dolgu işlemleri başlayacak olan tesisin, şubat ayı sonlarına doğru da kaba işlerinin tamamlanması hedefleniyor. Yaklaşık 5 milyon lira yatırım bedelli projeyle örtü altı üretimin en fazla yapıldığı yer olan Kumluca ve çevre ilçelerinde geçimini meyve ve sebze üretimi ile sağlayan küçük, orta ve büyük ölçekli üreticilerin ürettiği ürünler, az maliyetle kurutularak hem daha da değerlenecek hem de elde kalan ürünler değerlendirilerek gıda israfının önüne geçilecek.

Kumluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yapılacak iş birliği ile hizmet vermeye başlayacak olan paketleme tesisi sayesinde üreticiler ürününü daha uygun fiyata paketlenerek lojistik maliyetlerini azaltmış olacak.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN KUMLUCA GIDA KURUTMA VE PAKETLEME TESİSİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!