ANTALYA’DA “YERLİ MALI” VE “YILBAŞI FESTİVALİ” HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR 

featured
service

ANTALYA’DA “YERLİ MALI” VE “YILBAŞI FESTİVALİ” HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası’nı 12-18 Aralık günleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlayacak. Ayrıca 24-31 Aralık  arasında Cam Piramit’te Yılbaşı Festivali düzenleyecek. Etkinliklerde kadın kooperatifleri de yer alacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 12-18 Aralık günleri arasında tüm Türkiye’de kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ ile 24-31 Aralık arasında düzenlenecek olan Yılbaşı Festivali öncesinde kadın kooperatifleriyle bir araya geldi. Toplantıya, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Seda Özel, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Saadet Tuğrul Ay ve kadın kooperatifleri katıldı. Toplantıda, kadın kooperatiflerinin etkinliklere nasıl katılım sağlayacağı ve hangi ürünlerle yer alacağı konuları ele alındı.

YERLİ MALI HAFTASI BİLİNCİ ARTACAK

Yerli tüketimin bilinçli olarak artması ve hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulanması nedeniyle Türkiye’de tüm okullarda ve çeşitli etkinliklerle kutlanan Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık günlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlanacak. 

KADIN KOOPERATİFLERİ DE KATILACAK

Unutulmaya yüz tutan Yerli Malı Haftası’nı yeniden hatırlatmak, yerli malının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek festivalde çocuklar, Antalya’ya has ürün ve lezzetleri öğrenme ve tatma şansı bulacak. Düzenlenecek seminerlerde ise kooperatifçilik, yerel ürün, coğrafi işaret ve coğrafi işaretli ürünler gibi konularda bilgilendirme yapılacak. Kadın Kooperatiflerinin de yer alacağı yerli Malı Haftası Şenliği’nde katılımcılar çeşitli ürünlerin sunumunu görmek ve tadım yapma şansı da bulacak.

YILBAŞI FESTİVALİ’NDE DE YER ALACAKLAR

Kadın Kooperatifleri 24-31 Aralık  arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Yılbaşı Festivali” programına da katılım sağlayacak. Cam Piramit’te gerçekleşecek “Yılbaşı Festivali” programı kapsamında kooperatiflerin ürün yelpazesi hem tanıtılacak hem de ürünlerini satma imkanı bulacaklar. Yılbaşı Festivali’nde stant açmak isteyenler detaylı bilgiye 0242 2385270 numaralı telefonu arayarak ulaşabilecek. 

Art’s Magazin  Yurt

ANTALYA’DA “YERLİ MALI” VE “YILBAŞI FESTİVALİ” HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!