DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ 9 MAHALLEDE BİNLERCE KİŞİYİ İFTARDA AĞIRLAYACAK 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ 9 MAHALLEDE BİNLERCE KİŞİYİ İFTARDA AĞIRLAYACAK 

Döşemealtı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Gönül Sofraları’nda bu yıl 9 mahallede binlerce kişi aynı anda iftar açacak.

Ramazan ayı boyunca 15 bin kişilik iftar yemeği verecek olan Döşemealtı Belediyesi, geleneksel iftar sofralarının ilkini 2 Nisan’da Nebiler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde kuracak. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, iftar programlarının yanı sıra Kadir Gecesi’nde de Hacı Ramazan Altun Merkez Müze Camii’nde Kadir Gecesi etkinliği düzenleyecek. Cami önünde kurulacak alanda lokma tatlısı, dondurma ve su ikramı yapılacak; gece ise yine cami önünde sahur yemeği dağıtılacak.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yurttaşları etkinliklere şu sözlerle davet etti:

“Ülke olarak büyük acılar yaşadığımız ve binlerce insanımızı kaybettiğimiz bir dönem yaşıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Döşemealtı Belediyesi olarak deprem bölgesine desteklerimiz sürüyor, yine ilçemize gelen depremzede kardeşlerimize de her türlü katkıyı vermeye çalışıyoruz. Yaralarımızı tamamen sarana kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Her Ramazan’da olduğu gibi geleneksel hale getirdiğimiz Gönül sofralarımıza tüm halkımızı davet ediyorum. Tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutluyor yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını diliyorum.”

İftar programı; 2 Nisan Pazar günü Nebiler Mahallesi, 4 Nisan Salı günü Çığlık Mahallesi, 6 Nisan Perşembe günü Illıca Mahallesi, 8 Nisan Cumartesi günü Dağbeli Mahallesi, 10 Nisan Pazartesi günü Karaman Mahallesi, 14 Nisan Cuma günü Yeşilbayır Mahallesi, 16 Nisan Pazar günü Bademağacı Mahallesi’nde düzenlenecek. 

Kadir Gecesi programı 17 Nisan Pazartesi günü Kent Meydanı’nda (Lokma Dağıtımı Hacı Ramazan Altun Camii); sahur programı ise 18 Nisan Salı günü Hacı Ramazan Altun Camii, 19 Nisan Çarşamba günü TOKİ Konutları Emekliler Kahvesi önünde yapılacak.

 

Art’s Magazin  Yurt

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ 9 MAHALLEDE BİNLERCE KİŞİYİ İFTARDA AĞIRLAYACAK 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!