KONYAALTI’NDA İLK İFTAR SOFRASI SİTELER MAHALLESİ’NDE KURULACAK 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KONYAALTI’NDA İLK İFTAR SOFRASI SİTELER MAHALLESİ’NDE KURULACAK 

Konyaaltı Belediyesi, Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde kuracağı iftar sofralarına Siteler Mahallesi ile başlıyor. İlçe genelinde ilk günden başlayarak 11 ayrı camide de teravih namazı öncesi lokma dağıtımı yapılacak.

Konyaaltı Belediyesi, Ramazan ayı boyunca yedi farklı mahallede kuracağı iftar sofraları için hazırlıklarını tamamladı. İlk iftar sofrası 28 Mart Salı günü Siteler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde kurulacak. İftar sofraları, Siteler Mahallesi’nin ardından 30 Mart’ta Öğretmenevleri Kapalı Pazar Yeri ve 5 Nisan Çarşamba günü de Liman Kapalı Pazar Yeri’nde yurttaşları bir araya getirecek. 

Pınarbaşı Mahallesi sakinleri için ise 10 Nisan Pazartesi günü Pınarbaşı Kapalı Pazar Yeri’nde kurulacak iftar sofraları sırasıyla Hurma, Çakırlar ve Altınkum mahallelerinde devam edecek. Konyaaltı Belediyesi, yedi farklı mahallede kuracağı iftar sofralarının yanında, ilçe genelinde yer alan 11 farklı camide de teravih namazları öncesinde yurttaşa lokma dağıtacak. 

“DAYANIŞMA DUYGULARIMIZI PEKİŞTİRECEĞİZ”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, aynı sofrayı ve duyguları paylaşmanın Ramazan ayını daha anlamlı hale getirdiğini ve dayanışma duygusuyla insanları birbirine daha da yakınlaştırdığını belirterek, “Kalabalık ve bereketli sofralarda vatandaşlarımızla bir araya gelerek dayanışma duygularımızı pekiştireceğimiz bir Ramazan ayı diliyorum. Allah herkesin tuttuğu oruçları kabul etsin” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KONYAALTI’NDA İLK İFTAR SOFRASI SİTELER MAHALLESİ’NDE KURULACAK 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!