İYİ PARTİ’Lİ DERVİŞOĞLU İZMİR’DE: “BUGÜN KONGRE BİTECEK, SEÇİLECEK OLAN İL BAŞKANIMIZ DA 30 İLÇENİN BİRDEN İL BAŞKANI OLACAK”

service

İYİ PARTİ’Lİ DERVİŞOĞLU İZMİR’DE: “BUGÜN KONGRE BİTECEK, SEÇİLECEK OLAN İL BAŞKANIMIZ DA 30 İLÇENİN BİRDEN İL BAŞKANI OLACAK”

KERİM UĞUR 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir İl Kongresinde, “Süreci eğlence gibi gören arkadaşlarımız olur. Diğer siyasi partilerden farklı yanımız o rekabeti gülerek ve konuşarak yaparız. Bu güzel duyguların arasına zaman zaman farklı şeylerin de girdiği olmuştur. Doğrusunu isterseniz; ben onu da yadırgamıyorum. Bugün kongre bitecek, seçilecek olan il başkanımız da 30 ilçenin birden il başkanı olacak” diye konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, bugün Celal Atik Spor Salonu’nda yapılan İzmir İl Kongresi’ne katıldı. Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Yeni Asır Gazetesi burada mı? Niye sordum biliyor musunuz? ‘Aytun Bey çıkmasın sizinle kavga edeceğim’ diyecektim. Kongre sürecine girdiğimiz andan itibaren sanki burada çok büyük çekişmeler var izlenimi yaratma suretiyle sonuçları etkilemeye gayret sarfetti. Kongreler netameli süreçlerdir. Taraflaşma olur. Gruplar birbirlerine karşı destek açıklamalarında bulunur. Sosyal medya devreye girer, olmayan tartışmalar varmış gibi güncellenir. İzmir 30 ilçeden müteşekkildir. İzmir, Türkiye için birlik ve beraberliğin sembolü haline dönüşmüş bir semttir. Burada o ilçe, bu parti ayrımı yaşanmaz. İzmir birdir, İzmir bir bütündür. Basın mensupları istiyor diye kavga edeceğimiz bekleniyorsa; bu abesle iştigalin ötesinde bir durumdur. İYİ Parti’nin kuruluş gerekçesine aykırıdır. İYİ Parti’nin siyasetinde hakim olan şey kulisler değil, önceliğimiz her zaman olduğu gibi samimiyettir. 

“MANİPÜLE ETMEYE YÖNELİK ADIMLARIN ATILMIŞ OLMASINI DA YADIRGADIĞIMI SÖYLEMEK İSTİYORUM”

Süreci eğlence gibi gören arkadaşlarımız olur. Diğer siyasi partilerden farklı yanımız o rekabeti gülerek ve konuşarak yaparız. Bu güzel duyguların arasına zaman zaman farklı şeylerin de girdiği olmuştur. Doğrusunu isterseniz; ben onu da yadırgamıyorum. Bugün kongre bitecek, seçilecek olan il başkanımız da 30 ilçenin birden il başkanı olacak. Süreci manipüle etmek amacıyla yanlış bir iş yapıldı. Destek açıklamaları yapıldı. Ne olup bittiğini araştırdım. Arkasından başka bir şey çıktı. İlçe başkanı arkadaşımızı konu ile ilgili mesul tutmuyorum. Almış oldukları kararlara sonuna kadar saygılıyım. Manipüle etmeye yönelik adımların atılmış olmasını da yadırgadığımı söylemek istiyorum.

“DEMOKRASİ AŞIĞI OLARAK KONUŞUYORUM”

İYİ Parti içerisinde önemli bir mesele gündeme geldiğinde yetkili kurullarımızı toplayıp konuşuyoruz. Ve ortak bir karar veriyoruz. İYİ Parti’nin içinde bir kişinin tek başına alacağı tek bir karar yoktur. Hiç kimsenin tek başına dayatacağı bir karar yoktur. Şimdi niye kurulduk biz? Tek adamlar karar veriyor, memleket felakete gidiyor diye kurulduk. Hiçbir şeyi konuşmadan, tartışmadan yapamayız, halının altına süpüremeyiz. İl başkan adayı kardeşlerimden birisini bir başka yerde görmedim, salonda gördüm. Bu da olabilir ama bunun doğru yönetilmesi gereken bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bana kimse ‘Ben şu ilçede belediye meclisi adayıydım’ demesin. ‘Senin tanıman lazımdı’ demeye getirmesin. Urla’da seçim çalışması yaparken bu kardeşimi görmedim. O kardeşimi de seviyorum, takip ediyorum. Ben, bir sürecin yanlış yönetildiğini ve başka sıkıntıları da beraberinde getireceğini söylüyorum. Ben gelenek muhafızı değilim. O sebeple bugün iş birliği içinde demokratik bir yarış olacak. Bu kongre birilerinin ayrıştığı bir kongre değil. Ben gelenekleri tanımlamak adına söylüyorum; bizim bu olumsuzlukların farklı yerlere sürüklenme ihtimaline işaret etmek için söylüyorum. Demokrasi aşığı olarak konuşuyorum. 12 ilçemiz Sinan Bey’e destek açıklaması yaptı, saygı duyuyorum.”  

 

Art’s Magazin  Gündem

İYİ PARTİ’Lİ DERVİŞOĞLU İZMİR’DE: “BUGÜN KONGRE BİTECEK, SEÇİLECEK OLAN İL BAŞKANIMIZ DA 30 İLÇENİN BİRDEN İL BAŞKANI OLACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!