ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NE ÇEKİÇ, BIÇAK, SATIR VE ŞİŞLE GİRMEYE ÇALIŞAN İ.K. SERBEST KALDI

service

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NE ÇEKİÇ, BIÇAK, SATIR VE ŞİŞLE GİRMEYE ÇALIŞAN İ.K. SERBEST KALDI

İzmir’de Çiğli Belediyesi’ne “yeni yıl kutlama” gerekçesiyle çekiç, satır, bıçak ve şiş ile girmeye çalışan ve güvenlik görevlileri tarafından engellenen İ. K., ifadesinin alınmasının ardından serbest kaldı.

İzmir’de 29 Aralık 2022 tarihinde öğleden sonra “yeni yılı kutlama” gerekçesiyle üzerindeki çekiç, satır, bıçak ve şiş ile Çiğli Belediyesi’ne girmeye çalışan İ.K., x-ray cihazından geçmeyi reddetti ve asansöre yöneldi. İ.K.’yi fark eden güvenlik görevlisi onu durdurdu ve asansör ile belediyenin yönetim katlarına çıkmasını engelledi. Belediyeye çağrılan polis İ.K.’yı gözaltına aldı. İ.K.’nin ifadesinin ardından savcı tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Olayın güvenlik kamerası kayıtları da ortaya çıktı. Görüntü kaydında sırt çantası ile belediyeye gelen eşofmanlı İ.K.’nın rahat tavırları dikkat çekti.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla belediyeye gelen kişinin üzerinden çıkarılanların fotoğrafını paylaştı. Gümrükçü, “Şiddet dilini çekinmeden yaygınlaştıranlar, topluma nefret tohumları ekiyor. Yeni yılı kutlama bahanesiyle Belediyemize gelen bir şahsın üzerinden çıkanlar nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu göstermiyor mu?” diye sordu. Gümrükçü, şunları kaydetti:

“Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın dikkati ve polis memurlarının zamanında müdahalesiyle şahıs etkisiz hale getirilmiş. Şahsı tanımam, onun da beni tanıdığını düşünmem. Belediye emekçilerimize bir şey olmaması tek tesellim. Kurumda çalışan bir arkadaşımıza dahi zarar gelirse hesabını sorarım. Biz tehditlerle, saldırılarla geri adım atmayız. Bizi halk seçti, halk korur.”

 

Art’s Magazin  Gündem

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NE ÇEKİÇ, BIÇAK, SATIR VE ŞİŞLE GİRMEYE ÇALIŞAN İ.K. SERBEST KALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!