DEPREMDE EVİ YIKILAN OSMANİYELİ DEPREMZEDE: “HAYALLERİMİZ GİTTİ, SON TAKSİTİ KALMIŞTI”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEPREMDE EVİ YIKILAN OSMANİYELİ DEPREMZEDE: “HAYALLERİMİZ GİTTİ, SON TAKSİTİ KALMIŞTI”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de satın aldığı evi 6 Şubat depremlerinde yıkılan Tuğba Bazılı, “Hayallerimiz gitti, son 1 taksiti kalmıştı zaten. Son 1 taksitten sonra rahat edeceğimizi düşünürken daha zor durumlardayız. Devletin ev yapacağını biliyorum, evet yapacak ama ben zaten evimi tam bitirmişken tekrar aynı şeyleri ödemek zorunda kalıyorum buna karşıyım” dedi.

Osmaniye Esenevler Mahallesi’nde yaşayan Tuğba Bazılı’nın 2 katlı evi depremde yıkıldı. İşsiz ve 3 çocuk annesi Tuğba Bazılı, evinin borcunun bitmesine 1 taksit kala yıkıldığını belirterek şunları söyledi:

HAYALLERİMİZ GİTTİ”

“Deprem anında evdeydik sabaha karşı olmuştu zaten. Evimizden ayrılırken merdivenler ayrılıyordu arkamızdan yıkıldı. Çok üzgünüm, hala çadırdayım, 3 oğlum var. Hayallerimiz gitti son 1 taksiti kalmıştı zaten. Son 1 taksitten sonra rahat edeceğimizi düşünürken daha zor durumlardayız. Devletin ev yapacağını biliyorum, evet yapacak ama ben zaten evimi tam bitirmişken tekrar aynı şeyleri ödemek zorunda kalıyorum buna karşıyım. Şu anda hani ödeme imkanım yok artık yani, zaten dişimizden tırnağımızdan arttırıp yapıyoruz burayı ve son 1 taksiti kalasıya tekrar, yani ben bu eve tekrar ödediğimde 60 yaşında olacağım yani bitirdiğimde. Hayallerimizin gittiğini düşünüyorum. Çalışmıyorum şu anda iş arıyorum zaten ödeme imkanım da yok yani. İşim olduğumuzu farz edelim bir asgari ücretle tekrar nasıl bu evi yapacağım ben? Yapılan evin taksitini tekrar nasıl ödeyeceğim ben? Bir asgari ücret ve 3 evlada sahipken.”

 

Art’s Magazin  Yurt

DEPREMDE EVİ YIKILAN OSMANİYELİ DEPREMZEDE: “HAYALLERİMİZ GİTTİ, SON TAKSİTİ KALMIŞTI”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!