OSMANİYELİ GAZETECİLER  32 GÜN SONRA TAHLİYE OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSMANİYELİ GAZETECİLER  32 GÜN SONRA TAHLİYE OLDU

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım sebebiyle 26 Şubat’ta tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci Ali İmat ve kardeşi İbrahim İmat, bugün yapılan ve telekonferansla katıldıkları duruşmada tahliye edildiler.

Osmaniye’de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım sebebiyle 26 Şubat’ta tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci Ali İmat ve kardeşi İbrahim İmat, tahliye oldu. Ali ve İbrahim İmat kardeşlerin tahliyesi kentte meslektaşları tarafından sevinçle karşılandı.

İmat Kardeşleri, cezaevi çıkışında Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili Ali Cihangir, Kınık Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bekir Burak Canbolat ile avukatlar Elif Reçber ve Ali Turgay Akıncı karşıladı. Ali ve İbrahim İmat, bu süreçte kendilerini yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarına ve sevenlerine teşekkür etti.

İmat kardeşlerin cezaevine konulmasının ardından büyük bir mücadele verildiğini ifade eden Cihangir, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyelerine teşekkür ederim” dedi. Gazeteciliğin suç olmadığını hatırlatan Cihangir, Ali ve İbrahim İmat’a geçmiş olsun temennilerini iletti.

 

Art’s Magazin  Yurt

OSMANİYELİ GAZETECİLER  32 GÜN SONRA TAHLİYE OLDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!