OSMANİYELİ TENCERE VE ÇAYDANLIK TAMİRCİSİ: “VATANDAŞ, ALIM GÜCÜ DÜŞTÜĞÜNDEN TAMİRE YÖNELİYOR’’

service

OSMANİYELİ TENCERE VE ÇAYDANLIK TAMİRCİSİ: “VATANDAŞ, ALIM GÜCÜ DÜŞTÜĞÜNDEN TAMİRE YÖNELİYOR’’

 

BURHAN DEMİRCİOĞLU 

Osmaniye’de yıllardır çaydanlık ve tencere tamirciliği yapan Saim Çıtacı, alım gücü düşen vatandaşın sıfır ürün almak yerine tamir ettirmeyi tercih ettiğini söyledi. Sıfır eşyaların mağazada pahalı olduğunu belirten Çıtacı, “Piyasada tabii ki fiyatlar belli, nitekim mağazaya gidip sorarsanız oradaki fiyatlar ile bizim buradaki tamir ücretini karşılaştırırsanız arada dağlar var. Vatandaş alım gücü düştüğünden tamire yöneliyor’’ dedi.

Osmaniye’de yaklaşık 35 yıldır metal mutfak eşyalarından çaydanlık, tava ve tencere tamiri yapan Saim Çıtacı, alım gücü düşen vatandaşların tamire yöneldiğini ifade etti. Çıtacı, şunları söyledi:

“Elimden geldiği kadar vatandaşlara burada hizmet ediyorum. İşimi de severek yapıyorum. Sağ olsun ustamın sayesinde bu mesleği öğrendim beni emekli etti. Her şey pahalandı, burada tadilatını yapıyoruz yani geri kullanıma sunuyoruz. Bir takım çaydanlık 1500 liraya da var, 1000 liraya da var, 500 liraya da var, yani o çeliğine göre değişiyor. Vatandaşımız da şimdi yani bin liralık, bin beş yüz liralık çaydanlığı işte kulpu kırıldı diye veya da sömeği kırıldı diye kaldırıp atmaktansa getiriyor bize, burada ucuz bir şekilde yaptırarak tekrar geri kullanıma devam ediyor. Piyasada tabii ki fiyatlar belli, nitekim mağazaya gidip sorarsanız oradaki fiyatlar ile bizim buradaki tamir ücretini karşılaştırırsanız arada dağlar var. O yüzden böyle işte vatandaşımız bu şeye yöneliyor. Yani vatandaş alım gücü düştüğünden tamire yöneliyor.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

OSMANİYELİ TENCERE VE ÇAYDANLIK TAMİRCİSİ: “VATANDAŞ, ALIM GÜCÜ DÜŞTÜĞÜNDEN TAMİRE YÖNELİYOR’’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!