Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları – 2022 Tiyatro Takvimi

featured
service

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları – 2022 Tiyatro Takvimi

Eylül ayının ilk haftasında İstanbul‘da sahne alacak Tiyatroları Art’s Magazin ailesi için derledik. İşte 1-8 Eylül 2022 İstanbul Tiyatroları…

Bir Delinin Hatıra Defteri

Metin Zakoğlu ile EVDE TİYATRO yeniden Suadiye’de sizlerle buluşuyor. Gerçek bir ev, gerçek bir komedyen ve içeri alınan sadece 30 kişi Metin Zakoğlu’nun evinin salonunda bir araya geliyorlar ve sıradan bir ev salonunu hep birlikte şenlikli bir kabareye çeviriyorlar.

Dünyanın bu en avangard mekanında yerinizi ayırtmakta acele edin.”Gogol Hırsız” diye başlıyor Metin Zakoğlu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri” anlatımı, sonra işler karışıyor. Zakoğlu bana ait ama çalınmış dediği hikayelerinin kahramanları yapıyor aniden seyircileri, köşede bir yerlerde duran adamı bölüm başkanı, önünde oturan kızı sevgilisi Sofya, kenarlardan şaşkın şaşkın bakan başka bir kadını hizmetçisi Mavra olarak görmeye başlıyor.

Gerçek şizofren olan oyuncumuz, siz seyircilerde bir deliyi oynayanı izlemeye gelmişken, gerçek bir deli ile karşılaşıyorsunuz ve işte o zaman şov başlıyor. Kim deli, kim akıllı, kim seyirci, kim oyuncu birbirine karışıyor. Bazen Gogol’un hikayeleri, bazen Zakoğlu’nun şovuna ait bölümlerle başbaşa kalıp çok gülerken birden ağlamaya başlamanızı sizde anlamlandıramıyorsunuz.Metin Zakoğlu’nun birbirinin tekrarı Gogol yorumlarına inat gerçekleştirdiği interaktif ve modern yorumunu siz de seveceksiniz. Işık yok, dekor yok, müzik yok, perde yok sadece siz ve bir oyuncu var.

Tarih ve Bilet fiyatları

1 Eylül 2022 Perşembe 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

2 Eylül 2022 Cuma 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

3 Eylül 2022 Cumartesi 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

4 Eylül 2022 Pazar 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

Adres; SUADİYE SU YANI SOK MENEKŞE APT 12.1 SUADİYE | İstanbul Evde Tiyatro | İstanbul Anadolu

Kadıköy Stand-Up Gecesi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

İnfiniti Sahne’nin komedyenleri şimdi de Kadıköy’de sahne almaya başlıyor. 6 kişinin yer aldığı bu geceye, siz de gelin #çokgüleriz!

Tarih ve Bilet fiyatları

07 Eylül 2022 Çarşamba 21:00 | 85 ₺

Adres; Punch Flu Kadıköy İstanbul

Vişne Bahçesi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Bora Severcan’ın yönettiği Vişne Bahçesi oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.

Beş yıllık Fransa macerasından sonra köklerine dönen aristokrat bir aile. Kendilerine miras kalan servetlerini tüketmek dışında bir çabası olmayan bu insanlar, değişen dünya düzeninde ellerinde kalan tek şeye, vişne bahçesine hapsolmuşturlar. Ne var ki kendilerine kalan tek övüntüleri de borçları sebebiyle, açık artırmada satılığa çıkartılacaktır.

Zamana uyum sağlayıp devam etmek için tek bir şart vardır. Şimdiki zamanı yaşamak için, geçmişin bedelini ödeyecekler midir yoksa en iyi bildikleri şeyi yapmaya devam mı edeceklerdir?

Tarih ve Bilet fiyatları

2 Eylül 2022 Cuma 21:00 | 130 ₺

Adres; Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro | İstanbul Anadolu

Edepsiz Komedi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Metin Zakoğlu ile EVDE TİYATRO yeniden Suadiye’de sizlerle buluşuyor. Gerçek bir ev, gerçek bir komedyen ve içeri alınan sadece 30 kişi Metin Zakoğlu’nun evinin salonunda bir araya geliyorlar ve sıradan bir ev salonunu hep birlikte şenlikli bir kabare çeviriyorlar. Dünyanın bu en avangard mekanında yerinizi ayırtmakta acele edin.

Metin Zakoğlu’ndan cinselleşemeyen ülkenin insanları ve durumları üzerine edepsiz bir komedi. Zakoğlu hikayelerinde kadın – erkek ilişkilerinde erkeğin tarafı ile kadının tarafını şaşırtıcı bir şekilde gösterirken, sizleri nefes almadan gülmeye zorluyor.

Ölçüsüz şamata, acımasız dürüstlük, yüze çarpan cinsel bilgisizlik…Uyumsuz komedyen Metin Zakoğlu ile siz de tanışın.

Tarih ve Bilet fiyatları

2 Eylül 2022 Cuma 23:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

3 Eylül 2022 Cumartesi 23:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

Adres; SUADİYE SU YANI SOK MENEKŞE APT 12.1 SUADİYE | İstanbul Evde Tiyatro | İstanbul Anadolu

Kalpten Kalbe

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy‘un başrollerde yer aldığı, üç farklı bölümden oluşan, üç farklı kadın ve  erkek karakterin yer aldığı kalpten kalbe adlı oyunun ilk bölümünde, belli bir yaşa gelmiş olmalarına rağmen, hayatlarında bir türlü mutluluğı bulamayan ama birbirlerini tanıdıktan sonra gerçek aşkla tanışan Sema ve Mete’nin, ikinci bölümde, defalarca boşanmaya kalkan ama bir türlü ayrılamayan Leyla ve Tarık’ın, son bölümde, dördüncü evliliğini yapmak üzereyken, başına gelen talihsizliklerle, kardeşinin yardımıyla baş etmeye çalışan Nihal ve kardeşi Nihat’ın hikayelerine tanık oluyoruz.

Her bölümün şarkıları ve dansları eşliğinde izleyeceğimiz hikayeler, seyirciyi hem güldürüyor hem de duygusal anlar yaşatıyor. İki kişilik müzikli bir komedi olan “Kalpten Kalbe” seyircisini bekliyor!

Tarih ve Bilet fiyatları

3 Eylül 2022 Cumartesi 21:00 | Genel giriş 110 ₺

Adres; Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro | İstanbul Anadolu

Bi Gökben Bi Alpay

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Gökben Hızlı Sayar ve Alpay Erdem, Kadıköy’de Kılçık Mekan’da aynı sahneyi paylaşıyorlar.

Tarih ve Bilet fiyatları

3 Eylül 2022 Cumartesi 21:00 | 120 ₺

Adres; Osmanağa, Karadut Sk. No:14/1, 34714 Kadıköy/İstanbul

Mahşeri Cümbüş

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, tiyatroseverler ile buluşmaya devam ediyor.2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş, aynı yıl Eylül ayında Ankara Tenedos Kafe’de “Tiyatro Sporu” gösterilerine başladı. Mahşer-i Cümbüş 2003 yılının ağustos ayında İstanbul’a taşınarak faaliyetlerini İstanbul’da sürdürdü.

Mahşer-i Cümbüş kurulduğu günden bu yana Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde gösteriler sergiledi ve festivallere katıldı. Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Doğaçlama Tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturdu. Kuruluşunun 5. yılında kendi sahnesi “Mahşer-i Cümbüş Hayalhanesi”ni açtı.

Ekip bugüne kadar 2000’ün üzerinde “Tiyatro Sporu”, 300’ün üzerinde “Beyin Fırtınası” gösterisi yaptı.Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, bir başka ilke daha imza atarak 2007 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama şov programı “Anında Görüntü Show”u ekranlara taşıdı ve Türk televizyonlarında yepyeni bir dönem başladı.

Tarih ve Bilet fiyatları

4 Eylül 2022 Pazar 20:30 | 140 ₺

Adres; Trump Sahne | İstanbul Anadolu

Seninle Evlenir Miyim?

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Haldun Dormen süpervizörlüğünde, Barbaros Uzunöner’in yönettiği mükemmel komedi.Şebnem Özinal ve YosiMizrahi’nin rol aldığı, Yılmaz Gruda ve Haydar Dümen’in sesleri ile katkı yaptıkları kahkahası bol oyun. Yosi ve Şebnem’i hiç böyle görmediniz.Cansu ve Baran’ın aşkına çok güleceksiniz. Aşka gülmeye bekleriz.

Tarih ve Bilet fiyatları

4 Eylül 2022 Pazar 21:00 | 120 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – Kadıköy B Göztepe Özgürlük Parkı – Tepe Sahne

İyi Kötü Çirkin

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

İyi Kötü Çirkin tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşuyor.
“Eray Yasin Işık’ın kaleme aldığı, Ahmet Burak Bacınoğlu yönetiminde sahneye koyulan “İyi Kötü Çirkin” oyunu ile iyilik ve kötülük kavramı; trajik bir olay örgüsü içinde hiciv ve esprili bir dille anlatılıyor. Seyircinin televizyon ekranlarından ve beyaz perdelerden takip ettiği Ersin Korkut, Hakan Bulut, Ahmet Burak Bacınoğlu ve Eray Yasin Işık; eğlence garantili “İyi Kötü Çirkin” oyununu sahneleyecekler.

Tek suçu iyi bir insan (AHMET BURAK BACINOĞLU) olmak olan talihsiz bir adam, hayatı boyunca karşılaştığı kötülüklere (HAKAN BULUT) ve çirkinliklere (ERSİN KORKUT) rağmen vicdanının sesini dinleyerek ayakta durmaya çalışmıştır. Yaşadıkları acılara, zorluklara, aşağılanmalara karşı, o iyi olmaktan hiç vazgeçmemiştir.

Kazık yemiş, yanlış anlaşılmış hatta başkalarının yaptıklarının ceremesini de çekmiştir. Ama vazgeçmemiştir. İyiler hep kazanır sözünü ispatlamaya çalışırken o hep kaybetmiştir. Ta ki bir gün değişmeye karar verene kadar…”

Tarih ve Bilet fiyatları

5 Eylül 2022 Pazartesi 21:00 | 100 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Çingeneler Zamanı Muzikali – Ederlezi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul gören, 1988 yılında Emir Kusturica ’nın Yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Çingeneler Zamanı Filminin uyarlaması niteliği taşıyan ve Kumbara Görsel Sanatlar Tiyatrosu’nun prodüksiyonunu üstlendiği “ÇİNGENELER ZAMANI MÜZİKALİ” tekrar sahnede seyircisiyle buluşuyor.

Tüm saflığıyla aşkını, sahip olduklarınla yaşamak mı, zengin bir hayata sahip olmak için yavaş yavaş saflığına ve yaşamına olan inancını yitirerek tüm sevdiklerini kaybetmek mi? 1980’lerin Yugoslavya’sında her daim neşe ile yaşayan ancak yüzlerine baktığımızda her bir çizgide hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin aşkları, ayrılıkları, neşeleri, acılarıdır; zaman zaman güldürüp, zaman zaman da hüzünlendiren…

Kızını kaybetmiş iki torununa hayatını adamış bir büyükanne ve başından bela eksik olmayan oğluyla yaşayan bir annedir Hatica…

Tüm saflığıyla aşık olan ancak büyükannesinin kararıyla kardeşi için yollara düşen, zengin olmak hayaliyle kalbindeki beyazı siyaha çeviren bir torun olan Perhan ve hayallerindeki Hollywood’a ulaşmak isterken sahip olduğu saf aşkı kaybeden genç bir çingene kız olan Azra’nın hikayesidir anlatılan…

Tarih ve Bilet fiyatları

6 Eylül 2022 Salı 20:30 | 135 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Timsah Ateşi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Kubilay Tunçer’in paylaştığı Timsah Ateşi, zıt kutuplarda yaşayan iki kız kardeşin babalarıyla olan çalkantılı hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği oyun, 2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nin en iyi oyunları arasında yer aldı.1989 yılı, Kuzey İrlanda… Sevgisiz bir evde, kötürüm bir baba ile 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna (Hazar Ergüçlü) ve dindar ablası Alannah’ın (Funda Eryiğit) temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk hikayesi.”Feminist Tarantino gibi..!” – The Guardian

Tarih ve Bilet fiyatları

6 Eylül 2022 Salı 21:00 | 1. Kategori 195 ₺ – 2. Kategori 175 ₺ – 3. Kategori 145 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Metin Zakoğlu, yazıp yönettiği ve oynadığı Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyunu ile karşınızda…”Asri Şehir Cezaevi mahkumlarının kaldığı küçük bir koğuşta, mahkumlar aralarındaki Yaşar Yaşamaz’ın hayatını oynamaya karar verirler. Hapishane müdürünün izni ile dışardan oyunu yönetmesi için yönetmen Metin Zakoğlu ile anlaşırlar.

Metin Zakoğlu mahkumlar arasından seçtiği kişilerle provaya başlar,fakat kadınlar koğuşundan özel izinle provaya katılan Ayşe rolünü oynayacak oyuncu ortalığı karıştırır,tüm mahkum oyuncular bu güzel kadın mahkuma aşık olup onun için kavgaya tutuşunca Cezaevi yönetimi oyuncu diye seçilen mahkumları tek tek hücrelere kapatır, oyun tarihi ve saati gelmiş çatmıştır ve Metin Zakoğlu’nun aklına şaheser bir fikir gelir, Yaşar yaşamaz’ı kendisi tek başına oynayacak bütün diğer rolleri de üstelik tipten tipe girerek canlandıracak sıkıştığı yerde oyuna canlı bağlanan seyircilerden yardım alacaktır .Oyun başlar ve bu oyunda da kim oyuncu kim seyirci kim Yaşar kim Yaşamaz birbirine karışır.

Metin Zakoğlu’nun akılcı bir metotla sahneye koyduğu Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı oyunu bugüne kadar hiç kimse sadece tek kişiyle ve böyle bir yorumla sahneye taşımadı. Seyirciler seyirci mi, oyuncu mu, oyuncular oyuncu mu, mahkum mu yoksa kendileri mi gelin bunu hep beraber izleyerek öğrenelim.Siz de oyunun bir parçası olmaya hazırsanız bu eğlenceli komediyi kaçırmayın!

Tarih ve Bilet fiyatları

6 Eylül 2022 Salı 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

8 Eylül 2022 Perşembe 21:00 | Genel giriş 100 ₺ – İçecekli (1Kadeh) 150 ₺

Adres; SUADİYE SU YANI SOK MENEKŞE APT 12.1 SUADİYE | İstanbul Evde Tiyatro | İstanbul Anadolu

Oyun Karıştı

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Fazla Mesai Tiyatro Grubu

Bir tiyatro grubunun en kötü gecesi!Bir tiyatro grubu, arka arkaya yaptığı başarısız prodüksiyonlar sonucunda artık gişe rekoru kıracak, seyircinin beğenisini kazanacak ve ödüller alacak bir oyun bulmuş ve imkanlarını zorlayarak oyunu hazırlamıştır.Her şey planlanmış, defalarca prova alınmıştır.

Agatha Christie tarzı polisiye/gizem türündeki oyun sahnelenmek için hazırdır. Dekor kurulur, seyirciler içeri alınır ve oyun başlar.Ama bazı şeyler planlandığı gibi gitmeyebilir. Yaşanan küçük birkaç aksilik, oyuncuların beceriksizliği ile birleşince daha büyük aksiliklere dönüşebilir. Şimdi hepsinin tek derdi oyunun sonuna ulaşmaktır.

Fazla Mesai Tiyatro Grubu

Onlar, tiyatrodan farklı meslekleri olan tiyatro aşıkları. Kimi bankacı, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi öğrenci… Hepsinin ortak noktası tiyatroya gönül vermiş olmaları. İşlerini tamamladıktan sonra dinlenmek yerine tiyatro provası yapmayı tercih ediyorlar, Fazla Mesai’ye geliyorlar…

Tarih ve Bilet fiyatları

7 Eylül 2022 Çarşamba 20:30 | 35 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – Sahne Hane Üsküdar

Doğaçlama Gösteri – Çıraklar

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

İstanbulimpro’nun Çıraklar Sınıfı sahnede! Eğlence dolu bu doğaçlama performansı izlerken siz de bir parçası olacaksınız. Koray Tarhan Liderliğinde yepyeni oyunlarla istanbulimpro Sahne’de.

Tarih ve Bilet fiyatları

7 Eylül 2022 Çarşamba 20:30 | 120 ₺

Adres; İstanbul Anadolu – İstanbulimpro Sahne

Seni Gidi Beni

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

Süre : 2 Perde

Tür : Komedi, Yetişkin Oyunu

Çapkın Rüştü, üç kadını ayrı ayrı kandırmaktadır. Ve bu kandırmacaya evde yardımcı olarak çalışan kuzeni Düriye alet olmaktadır. Eve gelen elektrik ustasına Düriye’nin yanlış müdahalesi ile elektrik akımına uğrarlar ve elektrikçi ile Düriyenin ruhları yer değiştirir. Kadınlarında eve gelmesiyle içinden çıkılamayacak durumların oluşması sizleri gülme krizine sokacak.

Tarih ve Bilet fiyatları

8 Eylül 2022 Perşembe 21:00 | Tam 120 ₺ – öğrenci 100 ₺

Adres; İstanbul – Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı Tepe Sahne

Art’s MagazinTiyatro

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları - 2022 Tiyatro Takvimi

1-8 Eylül İstanbul Tiyatroları – 2022 Tiyatro Takvimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!