İnegöl Belediyesi’nde Teknofest 2023 İçin Hazırlıklar Başladı

featured
service

İnegöl Belediyesi’nde Teknofest 2023 İçin Hazırlıklar Başladı

İnegöl Belediyesi, 2023 yılında düzenlenecek Teknofest için hazırlıklarına başladı. Baykoca Proje Takımlarının gönüllü üyeleriyle DOSTUM Tesislerinde 2 gün süren Ön Değerlendirme Kampı gerçekleştirildi.

Değişim ve dönüşümü merkezine koyan İnegöl Belediyesi bir yandan bu alanda adımlar atarken, bir yandan da gençlerin fikir ve yeteneklerini ortaya çıkarabilecek oluşumlarla gençlere fırsatlar oluşturuyor. Bu kapsamda Baykoca Proje Takımlarıyla oluşturulan gönüllü gruplar, 2 yıldır İnegöl Belediyesi adına önemli başarılara imza attılar. İlk kez katıldıkları Teknofest 2021’de İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde Drone İle Otonom Kaçak Yapı Tespiti Projesi ile Baykoca Fezakadı Drone Takımı 1’inci olmuştu. İnegöl Belediyesi Baykoca Çınar ekibinin geliştirdiği “Baykoca Çınar” projesi de 2022 yılında Samsun’da yapılan Teknofest’te Turizm Teknolojileri Lise Kategorisinde 1’incisi olmayı başardı. Baykoca Proje Ekipleri, şimdi gözünü 2023 yılında yapılacak Teknofest’e dikti.

2023’ÜN İSTİŞARESİ VE PLANLAMASI YAPILDI

Teknofest 2023 için İnegöl Belediyesi tarafından Proje Takımlarının gönüllü üyelerinin katılımıyla Ön Değerlendirme Kampı düzenlendi. DOSTUM Tesislerinde Cuma ve Cumartesi günü olmak üzere 2 gün yapılan kampta; Ortaokul, Lise, Üniversite ve Üniversite üstü her yaştan Baykoca Proje Ekibi üyeleri hazır bulundu. Toplam 67 ekip üyesi, 2 gün boyunca gelecek yılın istişare ve planlamalarını yaptı.

BAŞKAN TABAN PROJE EKİPLERİYLE BULUŞTU

Belediye Başkanı Alper Taban da Cumartesi günü kampı ziyaret ederek proje ekipleriyle bir araya geldi. Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Taban, proje ekipleriyle sohbet edip istişarelerde bulundu. Kısa bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Proje takımlarımızda yer alan öğrencilerimiz 2 gün boyunca DOSTUM Tesislerimizde Teknofest 2023 için ön değerlendirme kampı gerçekleştirdi. Burada olan herkese katkı ve destekleri için teşekkür ediyorum. Ülkemiz bir değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor. Milli ve yerli diyebileceğimiz pek çok hizmeti, üretimi, değeri ortaya koyabilmek için gayretle çalışıyor. Bu gayretin içerisinde artık kamu kuruluşları da var. Devletin belirli organları çok ciddi destekler veriyor. Fırsatlar oluşturulması için çok önemli kapılar açılıyor. Ben özellikle İnegöl noktasında o kadar kıvanç duydum ki… Tabi bu başarı başta sizlerin başarısı. Yapılacak çok iş var. Bu dönüşüm hamlesine bir şekilde entegre olmamız lazım. Belki ileride bu alanlar bir çoğunuzun mesleği olacak. Bu sektörlerin içerisinde yer alacaksınız. Siz ilerlemek istediğiniz takdirde, biz her zaman yanınızdayız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İnegöl Belediyesi’nde Teknofest 2023 İçin Hazırlıklar Başladı | Art’s Magazin | Teknoloji

İnegöl Belediyesi’nde Teknofest 2023 İçin Hazırlıklar Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!