TRON SEC Davasının Düşürülmesini İsteyerek İtirazda Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON SEC Davasının Düşürülmesini İsteyerek İtirazda Bulundu

Kripto Haberleri– TRON, kurucusu Justin Sun ve iştiraki olan Rainberry adlı bir şirket SEC tarafından açılan davanın düşürülmesini resmen talep etti.

Table of Contents

Toggle

TRON SEC Davasının Düşürülmesini İsteyerek İtirazda Bulundu

Belgede yer alan ve toplu olarak sanıklar olarak adlandırılan Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd., Justin Sun ve Rainberry, Inc. SEC‘in suçlamalarının, ABD vatandaşlarına dijital varlıklar sağladıkları veya sattıkları iddialarını desteklemek için yetersiz kanıt oluşturduğunu ileri sürdü. Sanıklar yapılan her bir işlemin yurt dışında gerçekleştirildiğinin altını çizdiler.

BitTorrent Foundation ve Tron Foundation’ın sadece diğer ülkelerde iş yapan Singapurlu kuruluşlar olduğuna, ABD’de ofisleri bulunmadığına ve herhangi bir Amerikalıyı işe almadıklarına da yapılan açıklamada özellikle dikkat çekildi. TRON bu bakımdan SEC’in yetkisinin sınırlı olduğuna atıfta bulundu.

Tron’un Red Talebi 7 Olgusal Gerekçeyle Desteklendi

Bunun yanı sıra, davanın reddi için Tron Foundation’ın ilettiği talep yedi olgusal gerekçeyle destekleniyor. Bu çerçevede, dijital varlıkların düzenlenmesine ilişkin belirsizliğin altı özellikle çiziliyor. Buna göre TRON ve eş davalıları, dijital varlık kuruluşlarının yasal gerekliliklere uyması için ek netliğin gerekli olduğunu da öne sürüyor.

Bir Tokenin Ne Zaman Bir Menkul Kıymet Olduğunu, Token Yaratıcılarının Menkul Kıymetler Sunmaları Halinde Nasıl Uyum Sağlayabileceklerini Ve Alandaki Yabancı Aktörlerin Resme Nasıl Uyduğunu Detaylandıran Net Bir Düzenleyici Rejim Olmadan, SEC’in Düzenleyici Genişlemesi Tüm Küresel Dijital Varlık Piyasasını İstikrarsızlaştırma Riski Taşıyor.

sanıklar

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

Kripto Haberleri

TRON SEC Davasının Düşürülmesini İsteyerek İtirazda Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!