• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

YOZGAT’TA RAMAZAN PİDESİ 5 LİRADAN SATILACAK

service

YOZGAT’TA RAMAZAN PİDESİ 5 LİRADAN SATILACAK

SEYFİ ÇELİKKAYA

 

Yozgat’ta sade ramazan pidesi bu yıl 5 liradan satılacak. Girdi maliyetlerindeki artışlara dikkat çeken fırın işletmecisi Hakan Sönmez, yumurta fiyatlarında bir artışın olmaması halinde, tekli yumurtalı-susamlı ramazan pidesinin 7,5 lira, çiftli pidenin de 15 liradan satılacağını söyledi.

Yozgat’ta geçen yıl ramazan ayında 2 lira 75 kuruştan satılan 200 gramlık ramazan pidesi bu yıl 5 liradan tüketiciye ulaşacak.

“YOZGAT ÖZEL BİR FİYAT UYGULANMIYOR”

Fırın işletmecisi Hakan Sönmez, “Ekmeklerimiz standart, 200 gram boş pidemiz 5 lira. Yozgat özel bir fiyat uygulanmıyor, sadece yumurtalı ve susamlı da uygulanıyor. Şu andaki hesaplara göre 7,5 liradan gider. Olası bir artış olmasa yumurtada, yumurtalı, susamlı pidemiz de 7,5 liradan, çiftlisi 15 lira olarak halkımıza hizmet edeceğiz” dedi.

Girdi maliyetlerinin yüksek olmasından yakınan Sönmez şöyle konuştu:

“İşlerimiz çok şükür idare etmeye çalışıyoruz. Un fiyatları, odun fiyatları, maliyetler, girdiler devletimiz yardımcı olmaya çalışıyor ama sadece bununla bitmediği için sigorta primleri, dükkân kiraları, elektrik, su derken çok şükür ayakta kalmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince ekmeğimizi ucuza satmaya çalışıyoruz ama inanın ki biz de zor durumdayız.”

 

Art’s Magazin  Yurt

YOZGAT’TA RAMAZAN PİDESİ 5 LİRADAN SATILACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!