KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, UYGULAMALI DEPREM EĞİTİMİ VE TATBİKATI DÜZENLİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, UYGULAMALI DEPREM EĞİTİMİ VE TATBİKATI DÜZENLİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 31 mahallede uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatına başladı. Kdz. Ereğli Belediyesi önünde yapılan ilk tatbikatta, depreme hazırlıklı olmak için ve deprem anında ne yapılması gerektiğine ilişkin eğitim verildi. İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, “Bugünden itibaren her gün mahallelerimizde, okullarımızla uygulamalı olarak bu eğitimleri vereceğiz. Muhtarlıklarımız, STK temsilcilerimiz ve bu eğitimden faydalanmak isteyen her kes bize başvurabilir” dedi.

İkinci derece deprem bölgesinde bulunan Kdz. Ereğli’de, halkı deprem konusunda bilgilendirmek için harekete geçen Belediye, 31 mahalleyi kapsayacak şekilde uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı başlattı. İlk tatbikat Kdz. Ereğli Belediyesi önünde yapıldı.

Belediye personeli, meclis üyesi ve başkan yardımcıları, daire müdürleri ve belediyede bulunan vatandaşların bilgilendirildiği tatbikatta İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, itfaiye personeli ve ERİDAK ekibiyle birlikte deprem öncesinde ve sırasında neler yapılması gerektiği, hangi eşyaların nasıl monte edileceği, deprem çantası hazırlığı ve toplanma alanıyla ilgili uygulamalı olarak bilgiler verdi.

“31 MAHALLEDE EĞİTİMLER VERİLECEK”

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, mahallelerde ve okullarda bu eğitimlerin verileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle bir araç hazırladık. Aracın içerisinde yaşam alanı var. Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, oturma grubu eşyalarını sabitledik ve temel deprem eğitimi vereceğiz. 6 ve 7 Mart’ta 2 okulumuzda öğrencilerimizi bilgilendireceğiz. Kdz. Ereğli halkımıza şöyle bir duyuru yapmak istiyorum. Deprem kaçınılmaz, depremle iç içe yaşamayı öğrenmeliyiz. Biz belediye ve İtfaiye Müdürlüğü olarak hazırız. Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatıyla yapacağımız bu eğitimler için apartman yöneticileri, site yöneticileri, muhtarlarımız, STK’lar ve okullar mahallelerinde toplanma alanı bulduklarında bize başvurabilir. Biz arama kurtarma ekibimizle, deprem simülasyon aracımızla ve Temel Deprem Bilgisi kitapçığımızla geleceğiz ve eğitimleri vereceğiz. Ereğli’de 60’ın üzerinde toplanma alanı belirledik ve bu noktaları da kitapçığımıza kare kodla ekledik. Halkımızı bilinçlendirmeye devam edeceğiz.”

Art’s Magazin  Yurt

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ, UYGULAMALI DEPREM EĞİTİMİ VE TATBİKATI DÜZENLİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!