İflas eden Voyager, alacaklılara borcunu ödemek İçin 484,35 milyon Dolar aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas eden Voyager, alacaklılara borcunu ödemek İçin 484,35 milyon Dolar aldı

Kripto HaberleriVoyager Digital, iflas işlemlerinin ardından alacaklıları tazmin etme konusunda önemli ilerleme kaydetti; FTX, Three Arrows Capital (3AC) ile yapılan anlaşmalar ve Directors ve Officers (D&O) sigortasına karşı tazminat talepleri yoluyla 484,35 milyon dolar elde etti.

Table of Contents

Toggle

İflas eden Voyager, alacaklılara borcunu ödemek İçin 484,35 milyon Dolar aldı

Bu dönüm noktası, şirketin mali toparlanmasında ve alacaklılara geri ödeme yapma çabalarında ileriye doğru atılmış önemli bir adıma işaret ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne sunulan varlık kurtarma ve alacaklı dağıtımına ilişkin ayrıntılı bir rapor, geri alınan fonların çoğunluğunun (yaklaşık 450 milyon dolar) FTX ile yapılan anlaşmadan kaynaklandığını ortaya çıkardı.

Voyager, kripto pazarındaki gerilemenin ortasında Temmuz 2022’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Ekim 2023’te Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Federal Ticaret Komisyonu (FTC), eski Voyager CEO’su Stephen Ehrlich’e sahte beyanlarda bulunduğu gerekçesiyle paralel davalar açtı.

İflas eden Voyager, İflasına rağmen alacaklılara geri ödeme İçin 484,35 milyon Dolar garantiledi

Faiz dahil bu anlaşma, Voyager’ın alacaklılarının toplam taleplerinin yaklaşık %25’ini kapsıyor ve yakında dağıtılması bekleniyor.

FTX anlaşmasının yanı sıra Voyager, Three Arrows Capital ile devam eden davadan yaklaşık 675 milyon dolarlık bir tazminat talebinde bulundu. Bu meblağın 20,43 milyon doları Voyager’ın Three Arrows Capital’den gelen ilk dağıtımdaki payını temsil ediyor.

Yönetici, varlıkların tasfiye edilmesi ve diğer dava çözümlerinin tamamlanması nedeniyle önümüzdeki yıllarda ek ödemelerin yapılmasını öngörmektedir. Ayrıca, D&O sigorta aracılığı yoluyla varılacak bir anlaşma, Voyager’ın alacaklılarına en az 14,35 milyon dolar tahsis edecek.

Voyager, finansal toparlanma yolculuğunda ilerledikçe, başta önemli sayıda ödenmemiş çek olmak üzere operasyonel zorluklarla karşılaşıyor. Şu anda, değeri 17 milyon dolardan az olan yaklaşık 270.000 çek nakde çevrilmemiş durumda ve çoğunluğunun değeri 25 doların altında.

Bu sorunu çözmek amacıyla Voyager, nakde çevrilmemiş çeklerin talep edilmesi için 20 Nisan’a kadar bir son tarih belirledi. Bu tarihten sonra nakde çevrilmeyen çekler geçersiz sayılacaktır.

Dahası, Voyager bir veri ihlalinin sonuçlarıyla boğuşmaya devam ediyor. Alacaklı verilerinin ele geçirilmesine yol açan ihlalin kaynağını ve tüm sonuçlarını belirlemek için dış uzmanlar tarafından desteklenen devam eden bir soruşturma sürüyor.

Mayıs 2023 itibarıyla bir yeniden yapılandırma planı, Voyager müşterilerinin başlangıçta taleplerinin %35,7’sini kripto para birimi veya nakit olarak geri almalarını önerdi. Ek olarak kripto borsası, Kasım 2023’te FTC ile 1,65 milyar dolarlık parasal yardım karşılığında anlaşmaya vardı.

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

Kripto Haberleri

İflas eden Voyager, alacaklılara borcunu ödemek İçin 484,35 milyon Dolar aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!